İstanbul Başakşehir’de kimyasal atık deposunda iş kazası: 2 işçi öldü

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 12.07.2019 - 15:48 tarihinde gönderildi
iski-basaksehir-istanbul-is-kazasi-2-isci-can-verdi

İstanbul Başakşehir'de sanayi sitesinde kimyasal atık su arıtma tesisine depo temizlemeye giden 2 işçi zehirlenerek hayatını kaybetti.

İstanbul Başakşehir’de bir sanayi sitesinde kimyasal atık su arıtma tesisine depo temizlemeye giden 2 işçi zehirlenerek öldü.

Geçtiğimiz cuma akşamı Başakşehir’de bulunan bir sanayi sitesinde, site yönetimi kimyasal atıkların bulunduğu depoların temizliği için bir firmayla anlaştı. Olay akşamı 3 vidanjörle gelen çalışanlar iki depoda temizlik yapmaya başladı. Depolardan birine giren 26 yaşındaki Seyit Akdemir’in içeride fenalaşıp bayıldığını gören arkadaşı 34 yaşındaki Kadir Karaduman da depoya girdi. Ancak iki işçi de gazdan etkilenerek hayatını kaybetti.

Sanayi sitesinde operatör olarak çalışan Furkan T, polise verdiği ifadede, “Site yönetimimiz depoların temizliği için karar almasının ardından 3 vidanjörle işçiler geldi. Deponun ikisi temizlendikten sonra üçüncü depoya gelindi. İşçilerden biri merdivenin hazırlanmasını bile beklemeden bizde bulunan maskeyi takarak aşağıya indi. Yaklaşık 5 dakika sonra fenalaşıp yere yığılınca bunu gören arkadaşı da depoya indi. O da gazdan etkilendi. İki işçiyi olay yerine çağırdığımız itfaiye çıkardı. Ambulans görevlileri ise yaptıkları incelemede iki işçinin hayatını kaybettiğini söyledi” dedi.

Olaydan sonra ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen taşeron firmanın sahibi ise “Biz genelde tuvalet temizliğine gidiyoruz. Kimyasal atık olduğunu bilmiyorduk. Eğer bunu bilseydik kesinlikle göndermezdim” dedi. (İstanbul/DHA)

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.