Kastamonu'da İş Kazası Geçiren İşçi Toprağa Verildi

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 11.06.2015 - 12:18 tarihinde gönderildi
yozgatta-topraga-verilen-isci

Kastamonu’da termik santral inşaatında çalışırken, geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden işçi memleketi Yozgat’ta toprağa verildi. İşçinin iş kazası geçirdiğinin ailesine bildirilmediği ve saklandığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz Pazartesi günü Kastamonu’da yapımı süren Termik Santral inşaatında işçi olarak çalışan 50 yaşındaki Hacı İlhan iş kazası geçirerek ağır yalandı. Yaralı işçi önce ilçe hastanesine ardından Sinop Devlet Hastanesine daha sonra da Samsun Araştırma Hastanesi sevk edildi. Samsun’da yoğun bakıma alınan İlhan yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İlhan’ın cenazesi bugün Yozgat’a getirilerek ve Sorgun Şahmuratlı köyünde toprağa verildi.

Evli ve 3 çocuk babası Hacı İlhan’ın yakınları, Pazartesi günü iş kazası geçiren Hacı İlhan’ın iş kazası geçirdiğini iki gün sonra Çarşamba günü öğrendiklerini söyledi. Yakınlarından İbrahim Başer, “Çalıştığı şirket yetkilileri bizi hiç arayıp sormadı, iş kazası geçirdiğini Ankara’da başkasından öğrendik. Samsun’a gittiğimizde ise Hacı İlhan hayatını kaybetmişti. Biz normal iş kazası mı geçirdi, birileri inşaattan mı itti ya da üzerine bir şey mi düştü bilmiyoruz. Bize kimse bilgi vermedi. Bir işçi yaralanıyor, yakınların haberdar edilmiyor. Bu nasıl firma, bu nasıl bir insanlık. Bu ölümde bir ihmal var mı ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Biz yargıya müracaat edip, bu iş kazasının araştırılmasını isteyeceğiz, kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağız” diye konuştu.