İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRÜ OP. DR. ORHAN KOÇ, ÇİN’İN HANGZHOU KENTİNDE 9’UNCUSU DÜZENLENEN “ÇİN ULUSLARARASI İSG FORUMU” NA KATILDI

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 23.10.2018 - 15:16 tarihinde gönderildi
is-sagligi-ve-guvenligi-genel-muduru-cin-de

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ, Çin’in Hangzhou kentinde 9’uncusu düzenlenen “Çin Uluslararası İSG Forumu” na katıldı

15-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Çin’in Hangzhou kentinde 9’uncusu düzenlenen “Çin Uluslararası İSG Forumu” na katılan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ, “Türkiye’de İSG Yönetimi” konulu konuşmalarını yaptı. Ayrıca Forum kapsamında düzenlenen ve eşbaşkanlığını Amerika Birleşik Devletleri ile beraber yürüttüğümüz 4. G20 İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Ağı Toplantısını Sayın Op.Dr. Orhan KOÇ, moderasyonunu yaptı.

Ziyareti boyunca Singapur, Çin, Kanada gibi önde gelen ülkelerin İSG alanında yetkili isimleri ile ikili görüşmeler gerçekleştiren Op. Dr. KOÇ, bu ülkeler ile yapılabilecek çalışmalar ve iyi uygulamaların paylaşımı üzerine fikir alışverişinde bulundu.

İSG’ye ülke olarak verdiğimiz önemin, uluslararası alanda aldığımız sorumlulukların ve küresel faaliyetlere verdiğimiz desteğin, temasta bulunulan birçok yönetici tarafından takdir edilmesi üzerine Dr. KOÇ, “İSG’ye verdiğimiz önemin sadece ülke sınırlarmız içerisinde olmadığını, İSG’nin vicdani bir sorumluluk da olması nedeniyle bu alandaki bilgi birikimimizi tüm Dünya ile paylaşmanın ve bizlere katkı sağlayacak kurumlardan iyi uygulamaları öğrenmenin işimizin önemli bir parçası olduğunu” hem ilgili toplantıda, hem de bireysel temaslarında dile getirdi.

Forum kapsamında açılan Fuarı da ziyaret eden Dr. KOÇ, İSG alanında yapılan güncel çalışmalar hakkında bilgi aldı.