Çankırı Kızılırmak'ta şantiye bekçisi sele kapıldı

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 10.04.2019 - 12:30 tarihinde gönderildi
cankiri-kizilirmak-da-bekci-sele-kapilarak-can-verdi

Kızılırmak'ta yapımı devam eden Hidroelektrik Santrali inşaat alanındaki bekçi, dün gece yağan yağışlar sonucu taşan kanalda kayboldu.
Edinilen bilgilere göre Kızılırmak'ta dün gece yağan yoğun yağışlar sonucu yapımı süren Hidroelektrik Santrali şantiyesinde bekçilik yapmakta olan 65 yaşlarındaki Mustafa Kaya olduğu öğrenildi.

Dün gecenin ilerleyen saatlerinde bölgeye düşen yoğun yağışlar sonrası selin geldiğini gören güvenlik görevlisi traktöre binerek suya doğru hareket ettiği ve sonrasında yoğun selin sürüklemesine mazur kaldığı öğrenilirken arama ve kurtarma çalışmalarına öğleden sonra Çankırı AFAD ekiplerinin de katıldığı bildirildi. Yapılan çalışmalar akşam saatlerine kadar olumlu yanıt vermeyince Ankara'dan dalgıç ekibi istendiği ve gelen ekibin olay yerine ulaştığı öğrenilirken kayıp Mustafa Kaya'nın 65 yaşlarında Tokat/Niksar nüfusuna kayıtlı olduğu gelen bilgiler arasında.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Sözcü18 Haber Merkezi'nin olay yerinden edindiği bilgilere göre Çankırı AFAD tarafından Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü'nden istenilen dalgıç ekibinin bölgeye ulaştığı ve 'şişleme' yöntemiyle arama çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.