Çanakkale Biga'da İş Kazası Geçiren İşçi Can Verdi

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 01.07.2019 - 15:47 tarihinde gönderildi
canakkale-biga-da-is-kazasi-1-isci-bogularak-can-verdi

Çanakkale’nin Biga ilçesindeki Mobilya Fabrikası’nda çalışan Süleyman Çetinkol adlı işçi, fabrikada mesai ücretleri ödenmediği için akşam mesaisine kalmadı ve iş çıkışı saman balyası yüklemeye gitti.

5-6 aydır ücretlerin geç yatırıldığı fabrikada çalışan Çetinkol, ay sonunu getirebilmek ek iş yaparken traktörün dereye yuvarlanmasıyla saman balyalarının altında kaldı ve boğularak yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre Çetinkol dün akşam fabrikada mesai olmasına rağmen kalmak istemedi çünkü mobilya fabrikasında pazar günü hariç mesai parası verilmiyor, mesai ücreti yerine işçilere izin kullandırılıyordu.

Ay sonunu getirebilmek için köyde ek yevmiyeci olarak çalışan Çetinkol, dün iş çıkışı Hoşoba Köyü'nde tarladan saman balyası sardı. 51 yaşındaki Süleyman Çetinkol, yüklediği balyaların üzerine oturarak traktörle köye gitmek üzere olduğu sırada traktör dere yatağına devrildi. Dereye düşen Çetinkol’un üzerine saman balyaları yuvarlandı. Tonlarca saman balyasının altında kalan Çetinkol, sıkıştığı yerden kurtulamadı ve boğularak yaşamını yitirdi.

Mobilya Fabrikası’nda işçilerin maaşlarının 5-6 aydır geç yatırıldığı, bazen de maaşların yarısının verilip yarısının gecikmeli olarak ödendiği öğrenildi. Fabrikada çalışan birçok işçinin ay sonunu getirebilmek için ek iş yaptıkları belirtiliyor.