Asansörlü Otopark İnşaatında Korkutan Görüntü

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 05.10.2016 - 11:50 tarihinde gönderildi
asansorlu-otoparkta-is-guvenligi-yok

Adana'da merkez Seyhan İlçe ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çok katlı ve asansörlü otopark inşaatındaki 3 işçinin güvenlik önlemi almadan 15 metre yükseklikte çalışması korkuttu.
Adana'da merkez Seyhan İlçe ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan çok katlı ve asansörlü otopark inşaatındaki 3 işçinin güvenlik önlemi almadan 15 metre yükseklikte çalışması korkuttu. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Argunşah, Türkiye'de geçen yıl iş kazalarında 1730 işçinin yaşamını yitirdiğini bu ölümlerinin yüzde 30'unun inşaat sektöründe meydana geldiğini söyledi.

Tamamlandığında kentin önemli bir eksiğini kapatması beklenen Çınarlı Mahallesi'nde 61012 ile 61011 sokak arasında demir konstrüksiyon yöntemiyle yapılan otoparkın inşaatında çalışan 3 işçi 15 metre yüksekte hiç bir güvenlik önlemi almadan kaynak yapınca çevredekiler endişelendi. Metal direklerin üzerinde durarak çalışan işçiler, bir süre kaynak yaptıktan sonra otoparkta otomobillerin konulacağı asansöre binerek bulundukları yerden indi.

GEÇEN YIL 1730 İŞÇİ ÖLDÜ

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Argunşah, 2015 yılında iş güvenliği önlemi alınmaması sonucu 1730 işçinin yaşamını yitirdiğini bu ölümlerinde yüzde 30'nun inşaat sektöründe meydana geldiğini belirtti. Türkiye'nin iş kazaları açısından sicilinin bozuk olduğunu kaydeden Argunşah, geçen yıl 81 ilin 80'inde ölümlü iş kazası görüldüğünü söyledi. İş kazalarında başı çeken inşaat sektöründe işçi sağlığı ve iş güvenliğini temin etmenin zorluklar içerdiğini belirten Argunşah şöyle devam etti:

"2015'te sadece Bayburt ilinde ölümlü iş kazası meydana gelmemiştir. İllerin iş cinayetleri sıralaması ise; İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Konya olarak başlamaktadır. Anlaşılan o ki ve ne yazık ki Türkiye iş kazaları konusunda Avrupa ülkeleri arasında birinci, dünya ülkeleri arasında ise üçüncü sıradaki yerini daha uzun süre terk edemeyecek gibidir. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin raporuna göre 2013 yılında 1235 işçi; 2014 yılında 1886 işçi (301 işçinin öldüğü Soma maden kazası); 2015 yılında ise 1730 işçi yaşamını yitirdi. İlk üç sırada da değişmeyen üçlü olarak inşaat, tarım ve taşımacılık yer alıyor."

Karaman Haber: Asansörlü Otopark İnşaatında Korkutan Görüntü http://www.larende.com/asansorlu-otopark-insaatinda-korkutan-goruntu-302...
Follow us: @larendehaber on Twitter | larendehaber on Facebook