hijyen

COVID-19'un işyerinizde yayılmasını önlemenin basit yolları

  • Tarih: yalinosgb tarafından 16.03.2020 - 09:56 tarihinde gönderildi
corona-virus-who

Aşağıda tanımlanan düşük maliyetli önlemler, işyerlerimizde başta COVID-19 olmak üzere, soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi enfeksiyonların yayılmasını önlemeye yardımcı olacaktır.
COVID-19 henüz size ulaşmamış olsa bile işyerlerinde aşağıdaki önlemler şimdiden alınmaya başlanmalıdır. Böylelikle, hastalık nedeniyle kaybedilen iş günleri azaltılabilir ve COVID-19 hastalığının yayılması durdurulabilir veya yavaşlatılabilir.

Turizmde hijyen riski

  • Tarih: yalinosgb tarafından 08.07.2014 - 22:05 tarihinde gönderildi
truzim hijyen

Alman sağlık kurumları ‘hijyen alarmında’ Türkiye’ye de sarı kart gösterdi!

Die Welt dergisinde çıkan habere göre; Berlin Seyahat ve Tropik Hastalıklar Merkezi Başhekimi Prof. Tomas Jelinek, birçok popüler tatil ülkesindeki gıda ve tuvalet/banyo hijyen ve temizlik şartlarının yetersizliğine dikkat çekiyor. Prof. Jelinek’e göre durum özellikle Mısır ve Hindistan gibi, haritada kırmızı olarak belirlenen ülkelerde alarm verici derecelere ulaştı.

Hijyenik olmayan spor salonu hastalık belirtisi olabiliyor

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 27.06.2014 - 21:14 tarihinde gönderildi
Hijyenik olmayan spor salonu hastalık belirtisi olabiliyor

ABD’de yapılan ve sonuçları Clinical Journal of Sports Medicine adlı dergide yayınlanan bir araştırmaya göre özellikle egzersiz, ağırlık aletleri, aerobikte kullanılan veya diğer aletlerin elle tutulan bölümlerinin üzerinde birikmiş olan insan teri tehlike saçıyor. Nezle, grip, Hepatit A, uçuk, lejyoner ve mantar hijyenden sınıfta kalan spor salonlarının yol açtığı hastalıklardan sadece bazıları.

SPOR YAPANLARIN YÜZDE 74’Ü TERLİ EKİPMANI SİLMİYOR

İngiltere’de Fitness Center ve Gym'lere giden 2 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçları ise çok çarpıcı:

Endüstriyel Hijyen Ölçümlerinin Önemi

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 26.12.2013 - 14:19 tarihinde gönderildi

Bir çalışma ortamında, yapılan işlerin ve işlenen malzemelerin en ince detayına kadar görülebilmesi için iyi bir aydınlatma ve verimli bir çalışma için aydınlatmanın yanında havalandırma ve gürültü kirliliğinin olmadığı bir işleyiş gerekmektedir.

Yetersiz ve uygun olmayan aydınlatma havalandırma ve gürültülü ortam (endüstriyel hijyen ölçümlerinin yapılmaması) iş verimini büyük ölçüde etkilemekte, yorgunluğa neden olmakta ve özellikle iş kazası oranını arttırmaktadır.