İzmir’de iş cinayeti: Kum yığının altında kalan işçi yaşamını yitirdi

  • Posted on: 21 November 2016
  • By: YALIN OSGB
izmir-kinikta-kum-havuzunda-is-kazasi

İzmir’in Kınık Belediyesi’nde iş makinesi operatörü 45 yaşındaki Oğuzkan Dere, kum yığınının altında kalarak yaşamını yitirdi

İzmir’in Kınık Belediyesi’nde iş makinesi operatörü 45 yaşındaki Oğuzkan Dere, dere yatağından çıkardıkları ve üstüne çıktığı kum yığının kaymasıyla yığının altında kalarak hayatını kaybetti.

Kınık Belediyesi’nde iş makinesi operatörü evli ve 2 çocuk babası Oğuzkan Dere, bu sabah mesai arkadaşı Kamil Gökbulut ile beraber ilçede yapımı süren altyapı çalışmaları için Yayakent Mahallesi’nde çalışmaya başladı. Boru döşenirken üstüne dökmek için gerekli olan ince kum için, Kırkgeçit Deresi yatağından dolgu malzemesi çıkarmaya başladı.

Bir süre sonra dinlenmek için kum yığınının üzerine çıktı. Bu sırada kum yığını kayınca Oğuzkan Dere, altında kaldı. Dere, iş makinasıyla kumun altından çıkartıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Oğuzkan Dere’ye ilk müdahalede bulunup ambulansla Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Dere, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.