İstanbul'da Tıp Doktoru Görevi Başında Silahla Öldürüldü

  • Tarih: YALIN OSGB tarafından 03.10.2018 - 09:19 tarihinde gönderildi
istanbul-bahcelievlerde-dotor-olduruldu

İstanbul Bahçelievler’de bulunan bir özel hastanede psikiyatrist olarak görev yapan Dr. Fikret Hacıosman muayene için odasına giren hastası tarafından silahla vurularak ağır yaralandı.

Muayene için dün hastaneye gelen ve psikiyatrik sorunlar yaşadığı öğrenilen saldırgan, dün öğle saatlerinde odasına girdiği Dr. Fikret Hacıosman ile kısa bir tartışmanın ardından yanında getirdiği silahı çıkararak doktora ateş etti. Şakağından aldığı kurşun darbesiyle ağır yaralanan Dr. Fikret Hacıosman hemen yoğun bakım ünitesine alındı.

Saldırı sonrası firar edip yaya olarak kaçan zanlı, olaydan 1 saat sonra Esenler’de yakalanarak gözaltına alındı.

AKRABASININ EVİNDE YAKALANDI
Esenler Kazım Karabekir mahallesinde bulunan akrabasının evinde yakalanıp gözaltına alınan zanlı S. Tunçdemir’in ev sakinlerini rehin aldığı sırada düzenlenen operasyonla yakalanıp ilçe ekiplerince Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edilerek Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

HASTANEDEN AÇIKLAMA
Bahçelievler’de saldırıya uğrayan doktorun sağlık durumuna ilişkin hastanenin başhekimi Dr. Oğuzhan Cücü açıklama yaptı. Hastanedeki diğer doktorlarla birlikte kamera karşısına geçen Cücü, “Son derece üzgünüz . Bu hain saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Saldırıya uğrayan Dr. Fikret Hacıosman yapılan tüm müdahalelere rağmen akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.