Diyarbakır’da TOKİ şantiyesinde iş kazası: 1 ölü

  • Posted on: 7 April 2017
  • By: YALIN OSGB
diyarbakir-da-is-kazasi-1-isci-can-verdi

Diyarbakır’da 500 evlerde yapımı devam eden TOKİ şantiyesinde meydana gelen iş kazasında 1 işçi yaşamını yitirdi.

Kaza 500 evler bölgesinde bulunan ve 736 konutun inşa edildiği TOKİ şantiyesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, dış cephe tünel kalıp paraçalarını yağlayan bir işçi, yatay olarak yere konulması gerekirken dikey olarak bırakılan kalıbın üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybetti.

Ağırlığı yaklaşık 2 ton olan tünel kalıbın altında kalan talihsiz işçinin olay yerinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu oluşan iş kazasında hayatını kaybeden işçinin cenazesi Ergani’de defnedildi.

BİR İŞÇİ DE TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

Sabah erken saatlerde ise bir diğer TOKİ şantiyesinde iş başı yapmaya giden bir işçi trafik kazasında hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Üçkuyular bölgesindeki TOKİ şantiyesinde tünel kalıp elemanı olarak çalışan bir işçinin kullandığı özel araç, sabah erken saatlerde şantiyeye gitmek istediği sırada Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağında bir başka araçla çarpıştı. Kazada tünel kalıp işçisinin olay yerinde hayatını kaybettiği, cenazesinin de memleketi olan Bingöl’ün Genç ilçesine götürüldüğü öğrenildi.