4. Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi

  • Tarih: yalinosgb tarafından 29.01.2020 - 10:50 tarihinde gönderildi
4-uncu-mesleksel-ve-cevresel-hastaliklar-kongresi

05-08 Mart 2020 tarihinde İSTANBUL'da gerçekleştirilecek olan "4. Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi"ne ait kayıt işlemleri ve kongre programı hakkında http://www.meslekhastaliklari2020.org/tr/ adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunulur.

Değerli Katılımcılar,

4.Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi, Biyosidal İş ve Çevre Sağlığı Derneği ve Uluslararası İş Sağlığı Komisyonu tarafından 5-8 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecektir.

İlk üç kongremizde mesleksel ve çevresel hastalıklar kapsamında; mevcut sorunlar, güncel gelişmeler, dünyada uygulama modelleri, hukuksal boyut, tıbbi yaklaşım, halk sağlığı prensipleri, yeni model tasarımları ve hastalıkların tespitinde yeni yaklaşımlar tartışılmıştır. Bu amaçla derneğimiz, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü desteği ile ilk kongresini 2017’de, 2018 yılı başında ikinci kongresini, 2019 yılı Mart ayında uluslararası katılımlı olarak üçüncü kongresini düzenlemiş ve çok olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Kongrelerimiz Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün yanı sıra; Türk Toraks Derneği, Türk Biyokimya Derneği, Adli ve Klinik Toksikoloji Derneği, İşyeri Hekimleri Derneği, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmet ve Eğitim kurumları Derneği, İş Güvenliği Uzmanları Derneği, İş Hijyeni Laboratuvarlar Derneği, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi İşletmecileri Derneği ve birçok kurum ve kuruluşun destekleri ile gerçekleştirilmiştir.

2020 yılında düzenlenecek olan kongremizin ana teması ise ‘’Mesleksel ve Çevresel Hastalıklarda Risk Yönetimi’’ olacaktır. Birleşmiş milletlerin sürdürülebilir kalkınma hedefleri içerisinde bulunan “insana yakışır iş ve ekonomik büyüme” hedefinin altında tüm çalışanlar için daha sağlıklı, eşitlik ilkesine uygun iş ortamları oluşturmak vardır. Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel hastalık yükü hesaplamasında çevresel ve mesleki riskler önemli bir yer tutmaktadır. Bu kapsamda OSGB’lerin ve İşyeri hekimlerinin sahada güçlendirilmesine yönelik konulara ağırlık verilmesi ve kongrede mesleksel ve çevresel hastalıklar kapsamında; mevcut durum, güncel gelişmeler, halk sağlığı prensipleri, tanı yöntemleri, hastanelerde uygulanabilir ISG süreçleri, hastalıkların tespitinde yeni süreçler tartışılacaktır.

Bu düşünceler ışığında; 5-8 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 4.Uluslararası Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Kongresi’nde sizleri aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Muhsin AKBABA
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Claudio COLOSIO
Kongre Eş Başkanı

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.