EŞ ZAMANLI (SENKRON) EĞİTİMLER HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

  • Tarih: yalinosgb tarafından 04.05.2020 - 13:07 tarihinde gönderildi

Bilindiği üzere Genel Müdürlüğümüzce 17/04/2020 tarihinde İSG-KATİP üzerinden yayımlanan duyuruda; katılımcıların devamsızlıklarına dair log kayıtlarının talep edildiği takdirde Genel Müdürlüğe sunulmak üzere kayıt altına alınması gerektiği ilan edilmiş ve bu doğrultuda eğitim programları onaylanmaya başlanmıştır. Uzaktan eğitimlere dair bütün unsurlar da Genel Müdürlüğümüzce denetlenecektir.

Senkron olarak verilen dersler için aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi yüksek önem arz etmektedir:

- Eğitim kurumunun uzaktan eğitim sisteminden ayrı olarak karşılıklı görüntü ile iletişim hizmeti sunan uygulamaların kullanılması da (Zoom, Team Link, Google Meets, vb…) mümkündür. Kullanılacak uygulamanın teknik altyapısının aşağıdaki şartlara uygun olması zorunludur.

- Bütün katılımcıların ve Genel Müdürlüğümüz personelinin eğitim platformlarına erişmelerini sağlamak için gerekli bilgilendirmenin ve ders saatleri içerisinde bu platformlar üzerinde yaşanabilecek olası sorunları anlık olarak çözmek amacıyla kullanılacak iletişim kanallarının makul süreler içerisinde onaylanmış uzaktan eğitim sistemlerinden duyurulması gerekmektedir.

- Uzaktan eğitimlerde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine riayet edilmesi gerekmektedir.

- Eğitim programlarının senkron olarak verilen bütün ders saatlerinin anlaşılır bir görüntü kalitesinde kayıt (record) altına alınması, derslere katılan kişilerin (eğiticiler ve denetim için katılan Genel Müdürlük personeli de dahil) kayıt zamanlı log kayıtlarının tutulması ve istenmesi halinde Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde ilgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde gereken idari yaptırımlar uygulanacaktır.

Bununla birlikte, ilgili Yönetmeliklerde belirtilen hususlara ilişkin kontrollerin sağlanabilmesi için senkron derslerde eğiticinin ve bütün katılımcıların kameralarının açık olması zorunludur. Katılımcılardan kamerası kapalı olanların devamsız sayılacağı, eğiticinin kamerasının kapalı olması halinde söz konusu dersin onaylanmış programdaki eğitici ile yapılmamış sayılacağı ve gerektiğinde denetime yetkili personelin yazışma yapabilmesi amacıyla sohbet sekmesinin aktif tutulması gerekmektedir.

İşbu duyuru tarihinden itibaren yapılacak olan senkron derslerde duyuruya esas şartların aranacağı hususu ilanen duyurulur.

Yeni yorum ekle

Filtered HTML

  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • İzin verilen HTML etiketleri: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Web sayfası ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantıya çevrilir.
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.